fbpx

Jak otrzymać kredyt w czasie koronawirusa?

Obecny kryzys związany z koronawirusem na stałe zmieni obraz polskiej gospodarki, która jeszcze przez wiele miesięcy będzie się borykać ze spowolnieniem, jakiego doświadcza ze względu na częściowe zamknięcie niektórych branż.

Co ciekawe, kryzys uderzył nie tylko w pracowników i małych przedsiębiorców. Wielkie korporacje, jak instytucje bankowe również dotkliwie odczuwają skutki obecnej sytuacji. Czy kryzys ma wpływ na proces udzielania kredytów przez banki? Czy obecnie istnieją większe restrykcje przed udzieleniem kredytu? W jaki sposób możemy zwiększyć szansę na otrzymanie kredytu w dobie koronawirusa?

Marian Śliwowski - Ekspert Kredytowy
Marian Śliwowski - Ekspert Kredytowy

Kredyt w czasach koronawirusa – kto może być spokojny o pozytywną decyzję?

W ciągu ostatnich kilkunastu lat banki zachęcone dobrą koniunkturą prowadziły bardzo agresywną politykę związaną z promowaniem swoich produktów kredytowych, począwszy od kredytów hipotecznych i gotówkowych, przez limity w rachunkach po karty kredytowe. Wymagania banków były coraz bardziej liberalne, co znacznie zwiększało szansę na otrzymanie kredytu nawet dla osoby, która nie osiągała stałych dochodów.

Wybuch pandemii i zamrożenie gospodarki sprawiło, że tysiące Polaków straciło pracę, a co za tym idzie, możliwość regulowania miesięcznych zobowiązań wynikających z umów kredytowych. Banki zauważyły tę tendencję i postanowiły zaostrzyć wymagania wobec potencjalnego kredytobiorcy.

Nie wszyscy jednak muszą się martwić o to, że bank odmówi kredytu. Osoby zatrudnione w oparciu o umowę o pracę na czas nieokreślony mogą bez najmniejszych komplikacji otrzymać kredyt. Zaostrzone wymagania zostały raczej wymierzone w stronę osób, które osiągają dochód z tytułu umów cywilnoprawnych bądź działalności gospodarczej. Jak powszechnie wiadomo, te formy zatrudnienia lub samozatrudnienia charakteryzują się zmiennością w otrzymywanych dochodach i często mogą zakończyć się z dnia na dzień. Dlatego właśnie banki niechętnie udzielają dużych kredytów osobom zatrudnionym w ten sposób.

Spotkanie

W jaki sposób możemy zwiększyć szansę na otrzymanie kredytu w dobie koronawirusa?

Sytuacja związana z zaostrzeniem polityki kredytowej banków nie musi wcale oznaczać, że nie mamy możliwości otrzymania kredytu. Możemy oczywiście starać się zwiększyć naszą zdolność kredytową. W ramach zwiększania zdolności możemy spróbować skonsolidować pewne zobowiązania, co znacznie zwiększy naszą możliwość zawnioskowania o kredyt. W celu zmniejszenia zaangażowania kredytowego możemy też zwiększyć okres kredytowania. Taki zabieg sprawi, że miesięczna rata będzie niższa, co pozytywnie wpłynie na naszą zdolność.

Podczas spotkania przedstawiam najbardziej dopasowane opcje w danej sytuacji.

Myślisz poważnie o kredycie hipotecznym?

Przeczytaj: 5 kluczowych szczegółów, jakie decydują o przyznaniu kredytu hipotecznego w 2022 roku. To między innymi:

  • wymagany wkład własny
  • na co patrzą banki i jakim branżom jest trudniej uzyskać kredyt w 2022 roku
  • dlaczego nie można do końca ufać kalkulatorom kredytowym
  • i więcej…
dom
Aby nie zagubić się w gąszczu bankowych wymogów i procedur, warto skorzystać z pomocy doświadczonego eksperta kredytowego, który poprowadzi Cię przez wszystkie procedury i załatwi w Twoim imieniu większość formalności.

 

Oto 5 korzyści wynikających z naszej współpracy:

✔️ Dopasuję kredyt w Twoim najlepszym interesie, a nie konkretnego banku, ponieważ nie jestem jego pracownikiem​. Wszystkie warunki finansowe będą dla Ciebie identyczne jak w przypadku bezpośredniego zgłoszenia do banku

✔️ Przygotuję „szytą na miarę” ofertę kredytową dobraną do Twojej konkretnej sytuacji w ciągu jednego dnia

✔️ Pomogę bezpłatnie na każdym etapie: przed, w trakcie, i po uzyskaniu kredytu ​- wynagradza mnie bank, w którym zostanie uruchomiony kredyt

✔️ Zajmę się całą „papierologią”​

✔️ Masz do mnie bezpośredni, łatwy i szybki kontakt​

Marian Śliwowski

Pomagam Klientom z Gdańska, Gdyni, Sopotu i okolic Trójmiasta w uzyskaniu najkorzystniejszych rozwiązań kredytowych od 2012 roku.

Do oczekiwań każdego Klienta podchodzę ekstremalnie indywidualnie. Dopasowuję kredyt hipoteczny pod konkretne możliwości, dzięki współpracy z większością banków w Polsce i znajomości rynku szybko zmieniających się ofert kredytowych.

Moje usługi są bezpłatne, ponieważ wynagrodzenie otrzymuję od banku po zrealizowaniu kredytu.

Procent osób, którym bezpłatnie pomagam uzyskuje kredyt hipoteczny

Zadowolonych Klientów, którzy spełnili marzenie o własnym mieszkaniu lub domu

Lat pracy jako ekspert kredytowy